top of page

תזונה אינטגרטיבית

מה זה ולמה?

מה זו תזונה אינטגרטיבית ומה מיוחד בה בהשוואה לדיאטות מוכרות אחרות?

 

 • התזונה האינטגרטיבית היא התאמת תזונה אישית ביחד עם שאיפה לאיזון בכל תחומי החיים. מעבר להתאמת תזונה אישית נשפר ונעלה למודעות את האיזון בתחומים שונים של אורח החיים, כגון: תרגול פיזי, תרגול רוחני, קשרים אישיים, קריירה ועוד.

 

​שביל הזהב של התזונה האישית שלך. לא תזונה מסוג מסויים אלא תזונה מותאמת אישית תוך התמקדות בגורמי סגנון חיים המשפיעים על הבריאות. כל הדברים המזינים את התודעה, הגוף והנשמה שלא ניתן למצוא בצלחת האוכל שלך: מערכות יחסים, עשייה, פעילות גופנית, תרגול וסיפוק רוחני ועוד, השאיפה לאיזון בכל הרבדים. מה שמתאים לכל אחד מתברר בתהליך הדרגתי ותמידי במהלך חיינו בדרך של חיבור המודעות האישית לאינטואיציה התזונתית האישית.

אורח החיים המערבי המודרני מציע הרבה מזונות ומעמיס במיוחד במזון מתועש ומעובד נגיש וזמין, אורח החיים מתנהל בקצב מהיר , בלוח זמנים עמוס ותובעני. אנחנו לעיתים קרובות מדי, מוותרים ומצליחים לא לעצור, למרות שמומלץ כדאי ורצוי להבין שמתוך השפע אנחנו יכולים לחשוב, לבחור ולהרגיש מה מזין אותי באופן הטוב, המכבד והמספק ביותר לגוף ולנפש שלי.

כאן בדיוק נכנסת הגישה של התזונה האינטגרטיבית – מזון ראשוני ומזון משני, האוכל הוא דווקא המזון המשני, תזונה שרצוי שתהיה מותאמת אישית, לא דווקא לפי שיטה או דיאטה מסוימת אלא שקודם נשאף להתמלא ולאזן את המזון הראשוני בחיינו, קשרים אישיים בריאים, פעילות גופנית קבועה, קריירה מספקת, רוחניות. כל הרבדים שמזינים את אורח חיינו, ממלאים את הנפש ומשביעים את הרעב שלנו לחיים באופן כזה שאוכל בצלחת הוא המזון המשני.

את לימודי האימון לתזונה האינטגרטיבית למדתי במכון לתזונה אינטגרטיבית בניו יורק בלימודי און-ליין מרתקים, מפגשים וכנסים, בסיומים קיבלתי תעודת Health Coach, מאמנת בריאות. במכון תלמידים בכל העולם ובישראל ישנם כ 200 בוגרים. אם תרצו לשמוע עוד על הלימודים במכון לתזונה אינטגרטיבית, אשמח לשוחח אתכם.

אני מזמינה אתכם להצטרף לתהליך עבודה אישי לתזונה האינטגרטיבית שלכם, בהחלט שאפשר לעבור את זה לבד, אפשר גם להיעזר בספר ובכל מי ומה שעוזר לכם לצעוד בדרך למציאת שיגרה שלמה וטובה, אני מציעה לעבור את זה ביחד.  

עקבו אחרי הבלוג שלי, או אם תרצו, בואו ניפגש.

 • אז איך עובד התהליך איתי?

 1. במפגשים איתי אני מתאימה לכל אחד בדיוק מה שהוא צריך ויכול, תוך הקשבה למכלול החיים. מה שעומד לנגד עיניי הוא שהמזון המומלץ והמיטבי לאחד יכול להיות לא טוב לאחר ולכן אתמקד בהתאמה האישית.

 2.  נשוחח על ההיסטוריה הבריאותית שלכם, על ההרגלים הקיימים, נחדד את המקומות שיש צורך לאזן, נתאמן על הטמעת הרגלים חדשים.​

 3. תקבלו מתכונים קלים ליישום, הכוונה בקניה חכמה ובחירת מוצרים בסופר.

כמה טיפים מתוך הספר "תזונה אינטגרטיבית" – והערות שלי:

 • שתו יותר מים                           לאורך כל היום, לפני ארוחות ולפני קפה.

 • תכינו יותר אוכל טרי                  אפשרי בפשטות, להקפיץ ירקות או להמציא סלט אדיר.

 • אכלו יותר ירקות ירוקים             בטח שאפשר לגוון – יש הרבה יותר מחסה!

 • אכלו יותר ירקות מתוקים            כן זה יעזור בהפחתת צריכת סוכר מעובד.

 • צמצמו את צריכת הג'אנק פוד     באמת שזה לא כזה מסובך.

 • התנסו בהרגל חדש                    ואם מרגיש לכם טוב, תרגלו אותו לאורך זמן.

 • תחזקו קשרים חברתיים             זה משמח מספק ומנקז רעלים.

 • הכניסו פעילות גופנית קבועה      הגוף מודה מראש בהווה ובעתיד.

 • סגלו תרגול רוחני                       תרגול נשימות, הנחת תפילין, מדיטציה,

פוסטים נבחרים

Check back soon
Once posts are published, you’ll see them here.
bottom of page